Інтегрований захід з математики та літературного читання "Турнір для допитливих" Лісна Л.М.

«Математика і поезія – два крила натхнення»
Коло учасників: учні 6-7 класів
МЕТА:
  • Освітня та корекційна мета:
    • поглиблення знань учнів з математики, літературного читання;
    • розвиток та корекція психічних процесів;
    • формування логічної компетенції учнів;
    • формування умінь та навичок, що створюють умови інтеграції учнів з особливим освітніми потребами у суспільство.
  • Ціннісно-орієнтовна:
  • виховання в учнів почуття гумору та дотепності, зацікавленості до вивчення математики;
  • розвиток умінь та навичок роботи у команді.
    • Стимулюючо-дійова:
  • сприяння згуртуванню колективу;
  • сприяння розвитку пізнавальної та творчої діяльності учнів.
Форма проведення заходу: інтегрований захід з математики та літературного читання.
Обладнання: презентація, роздатковий матеріал, портрети письменників та поетів, призи переможцям та активним учасникам.
Хід заходу
І. Організаційна частина
Вступне слово учителя: Доброго дня, дорогі друзі!
Математики урок-
Не наука, просто шок!
Треба цілий день зубрити,
Щоб хоч трішки зрозуміти,
Як помножити, відняти,
Поділити чи додати!
Що за мозок треба мати,
Щоб це все запамятати!
Сьогодні у нас відбудеться інтегрований захід з математики та літературного читання «Турнір для допитливих». Математика, поезія і література мають багато спільного. Багато задач можна подати у віршованій формі. Деякі прислівя, приказки повязані з числами.
Змагатися будуть дві команди. Зустрінуться запитання, які будуть вимагати від вас винахідливості, розумової активності та наполегливості. Головне сьогодні проявити інтерес до вивчення математики, поглибити свої знання та отримати позитивні емоції. Якщо ж після цього заходу ви ще більше полюбите математику, літературне читання, з задоволенням будете йти на уроки та до бібліотеки, то я вважатиму, що мети заходу ми досягли.
ІІ. Основна частина
Всі завдання спроектовано на екран для кращої концентрації уваги та активізації пізнавальної діяльності.

Учитель. Познайомимося з правилами роботи:
Дві команди учасників («Куб» - хлопці, «Кубиня» – дівчата) відповідатимуть на одне і те ж запитання, причому команда, яка дасть правильну відповідь першою, позбавляє суперника відповідати на це запитання. Після обговорення капітан команди визначає, хто з гравців буде відповідати. За кожну правильну відповідь команди отримують один бал.
!!! Ваш гарний настрій –обовязкова умова сьогоднішньої роботи.
То ж починаємо наш турнір!
Капітани представляють свої команди.
Команда «Куб»
Зупиніться! Подивіться!
В мене грації по вінця.
Всюди красень я нівроку.
Красень я небезталанний.
Мій талант багатогранний!
Команда «Кубиня»
Гарна я? Кажіть скоріше!
Адже збоку вам видніше.
Знає кожен математик:
Мої грані – це квадрати.
Домашнє завдання.
Учитель. Дорогі учасники математичного турніру, вам потрібно було вдома знайти українські твори, в назвах яких зустрічаються цифри та числа та назвати їх авторів.
Слово командам.
За Сергієм Носанем «Остання двійка»;
За Всеволодом Нестайком «Одиниця «з обманом»;
Леся Українка «Сім струн» (Гімн);
Тарас Шевченко «Мені тринадцятий минало...»;
Максим Рильський «Перший грім»;
Максим Рильський «Три дівчини»;
Самуїл Маршак «Від 1 до 10» (лічилки) ( Переклад Наталі Забіли) ;
Остап Вишня «Перший диктант»;
Л. Полтава «Три матусі»;.
Алан Мілн «Шоста пригода Вінні-Пуха»;
І. Франко «Три міхи хитрощів» та інші.
Учитель. Молодці! Дуже добре ви попрацювали вдома. Послухайте одну з лічилок Самуїла Маршака:
І сім днів, і сім ночей
В кожнім тижні завше.
Йди до школи , сім речей
У портфель поклавши:
І буквар тут, олівець,
Зошит є так само,
Гумка є, щоб нанівець
Нищити всі плями,
Промокашка, два пера –
Ось що є у школяра!
На екрані спроектовано портрети авторів.
Раунд 1. Розминка «Веселі запитання».
Вправа: «Закінчіть речення»
  • Вийшов зайчик погулять, лапок в зайця рівно...( не 5, а 4 )
  • Біля дошки говори, що кінців у палки...( не 3,а 2 )
  • Говорив учитель Ірі, що два більше, ніж...( не 4, а 1 )
  • Учень оцінкою своєю гордиться: внизу під контрольною стоїть... ( не 1, а 12 балів )
  • Мишка дірки рахує в сирі: три плюс дві – всього... ( не 4, а 5 )
Раунд 2. «Математика навколо нас»
  • Завдання. На столі у команд великі пазли, з яких потрібно зібрати зображеня природи, назвати пору року, місяці цієї пори року.
Раунд 3. «Прислівя в числах»
Команди один одному зачитують прислівя, а суперник повинен пояснити значення кожного з них.
Команда «Куб»
«Руки поборють одного – знання тисячі»;
«Заблукати в трьох соснах».
Команда «Кубиня»
«Пяте колесо до воза»;
«За двома зайцями погонишся, жодного не спіймаєш».
Фізпауза. Вправа «Лелека»
Мета: покращення кровообігу в судинах мозку, відпочинок очей.
Учитель. Уявіть, що у вас довгий – придовгий ніс, як у лелеки. Спробуйте із заплющеними очима «написати» кінчиком носа у повітрі цифри від 0 до 9. І ми побачимо у кого це вийде краще.
Раунд 4. «Цікаві задачі на логіку та віршовані задачі»
Учитель. Математика – наука –
Це така серйозна штука,
Що всім людям треба знати,
Щоб вміти гроші рахувати.
І де не кинеш –
Математику зустрінеш,
Наші приклади послухай,
Наставляй обидва вуха.
Задачі.
  • Двоє грали в шахи 2 години. Скільки годин грав кожен? ( 2 години)
  • Що можна приготувати, а не можна з’їсти? ( Уроки)
  • Миколка зїв чотири сливи,
а шестеро – Настуся.
Скільки слив зїла їхня бабуся? (Жодної)
  • Шість синів у діда Кіндрата –
І в кожного – рідна сестра.
Зможеш ти відгадати
Скільки дітей у діда Кіндрата? (Семеро)
Раунд 5. «Математичний калейдоскоп»
  • Чому дорівнює 1 пуд? ( 16 кг )
  • Сума всіх сторін трикутника – це...( периметр)
  • ( Роздатковий матеріал) Поставте знаки дій між цифрами 3333 , щоб отримати нуль.
(3×3:3 – 3 = 0)
  • Назвати відомих вам математиків. Яка команда назве більше, та й виграє раунд.
Раунд 6. «Подумай і відповідай»
Портрет Г. Сковороди на слайді. Задача - на столах у команд.
Учитель. Григорій Саввич Сковорода, відома постать у культурному та літературному житті України XVIII ст. Сковорода написав багато різноманітних байок, в яких висміював брехню, зажерливість, підлабузництво.
Задача. Г. Сковорода народився у 1722 році, а помер у 1794 році. Скільки років прожив Григорій Сковорода?
ІІІ. Релаксація (підведення підсумків)
Учитель. Сьогодні ви покзали гарні знання з математики та літературного читання. Сподіваюся, що ви всі задоволені своєю роботою та поповнили свої знання з цих предметів.
Жюрі визначає переможців. Активні учасники та переможці нагороджуються призами.
Список використаної літератури:
1. Позакласні заходи з математики 5-8 класи / Упорядники В. Морачова, І. Соколовська. – 2-ге вид., стереотипне. – К.: Редакція загальнопедагогічних газет., 2005 р.
2. Ігрові технології навчанняна уроках математики / Упоряд. Коць Т. Г. – Тернопіль-Харків: Ранок, 2010 р.
3. Серенада Математиці-2 – Х.:Вид. Група “Основа”, 2010 р.
4. Форгель С. В. та Солук М. І. “Сценарій вечорів цікавої математики”. Журнал “Позакласний час”, 2008 р.
5. Сценарій шкільних свят / Упорядники Л. І. Виноградова, С. В. Кузнєцова. – М.: Просвещение, 1990 р.
6. Журнали «Дефектолог».

Немає коментарів:

Дописати коментар