Конспект розвитково – корекційного заняття «В гостях у Весни» для дошкільників з особливими освітніми потребами - вчитель Стукало У.І.


















Мета:
Сприяти узагальненню уявлень про весну, про життя  птахів,комах,  погодних умов у весняний час; формувати позитивно - емоційне ставлення до краси весняної природи.





Освітні завдання:
Розширювати і активізувати словник дітей по даній темі; закріплювати навички словотворення і словозміни; закріплювати вміння відповідати на запитання повним реченням.
Розвиваючі завдання:
Розвиток зв'язного мовлення, артикуляційної, дрібної і загальної моторики. Розвиток координації мовлення з рухом, розвиток пам'яті, уваги, мислення, творчих здібностей.
Виховні завдання:
Виховання активності, ініціативності, самостійності,творчих здібностей, уяви.
Обладнання:
Предметні картинки (сонечко, комахи, птахи, квіти), аудіо записи «Голоси птахів», « Я малюю …», приладдя для малювання, зразок.

Хід заняття:

      Сьогодні ми відправимося у гості. Ми не пішки підемо, а поїдемо на поїзді.
Ось ми і приїхали.

Станем разом ми у коло,
Скільки друзів — глянь навколо.
Будем дружно працювати
Один одного поважати.
              -  Діти, відгадайте загадку і  дізнаєтесь до кого ж в гості ми приїхали.
Приходить з добром,
Віє теплом,
Світлом сонячним красна,
А звуть її …
(весна)
      А яка вона весна? ( тепла, мила, лагідна, світить сонечко, виросла травичка).
Чомусь сьогодні прохолодно. Де поділось сонце ? 
      А давайте покличемо сонечко.
Закличка «Сонечко»(з ударами)
Сонечко , сонечко(плескання по плечах, схрестивши руки на грудях)
Засвіти в віконечко. (плескання в долоні)
Сонце, сонце пригрівай, (оплески над головою)
Нашу землю зігрівай. (удари по колінах).
   Сонечко поки до нас добиралося,  всі свої промінчики раздарило. Треба якось виправити становище ( прищіплювання прищепок – промінчиків).

Дітки, закрийте очі, прислухайтеся, що це за звуки? (Звучить аудіозапис «Голоси птахів».)
(Звучить запис співу пташок.)
— Яких пташок ви почули? (Діти називають.)
— Як вони співають? (Весело, радісно.)
— Чому? (Настала весна.)
— Подивіться, яке дерево. Кого ви на ньому бачите? (Пташок.)
— Які пташки сидять на дереві? (Діти називають.)
— А яка є пташка найбільшою? (Ворона.)
— Яка пташка з довгим хвостом і білими боками? (Сорока.)
— А яка тут сама маленька пташка? (Синичка.)
     Поглянемо на нашу галявину. Квіти
А хто сидить на квітах? ( бджілки, божі корівки)  
Для чого бджілки сідають на квіти? А   хто ще полюбляє квітки? 
***
Ворушилися у квітки всі чотири пелюстки.
Я зірвать його хотів, він спурхнув і полетів. (Метелик) 

Гра ,, Метелики,, - діти кладуть на руку паперові метелики, дмуть на них иак, щоб метелики сіли на квітки.

Малювання метеликів
1.     Аналіз зразка
    2.     Обладнання ( фарби, чарівні палички, склянки, аркуші паперу, тарілочки для паличок, вологі серветки)
       Як ви думаєте, які фарби треба взяти для малювання? (Відповіді дітей)
Поки роботи висохнуть:
Гра ,.Квітки,, -  вдень – пелюстки рокривають, а вночі закривають.
Танок ,,Я малюю’

Ця маленька трудівниця
Мед збирає як годиться:
Все у вулик, все у соти,
Не цурається роботи! (Бджілка)

***
У червоного малятки
На спині краплинки-цятки:
Чорні вуса, голова,
Любить лагідні слова. (Божа корівка)
***
У живого гвинтокрила
На спині прозорі крила.
Кольорові шати,
Любить мандрувати. (Бабка)
***
По травичці, по землі
Коні бігають малі.
Іподромом для них луг,
Не поставиш їх у плуг! (Коник-стрибунець)
***
Їх дружина кров з нас п’є,
В неї хист до цього є.
Як над вухом запищить -
Так і хочеться набить! (Комар)
***
Фрукти, цукор полюбляє,
Де солодке відчуває.
В смужку в неї одежина,
Із комах уся родина.(Оса)
***
Тонкі ніжки, два крила,
І за розміром мала.
У кімнаті, на дворі,
Рідна нам, як комарі. (Муха)
***
Серед лісу горбик-дім,
Тисячі живуть у нім.
Працелюбні ці комахи:
Добрі, щирі, розумахи... (Мурахи) 
       Гра «Скажи лагідно»
Я скажу сонце, а ви лагідно - сонечко, гілка -..., дерево -..., вітер -..., струмок - ..., калюжа - ..., хмара -..., трава -..., дощ - .., береза - …, гриб - … Молодці!

    Про який пори року ми сьогодні з вами говорили?
Давайте згадаємо, що ми з вами сьогодні займалися, де побували?

Молодці! Ви відмінно впоралися з усіма завданнями. А Весна для вас приготувала  невеличкий сюрприз.

Немає коментарів:

Дописати коментар